Tegoroczne Warsztaty

logo NCK 2015 kultura dostepna i nck-01
46 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach: 7-17 lipca 2016, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

Warsztaty Jazzowe w Puławach to najstarsze przedsięwzięcie tego typu na skalę europejską, od lat wysoko oceniane przez IAJE (International Association for Jazz Education). Kadrę wykładowców stanowią wybitni artyści i soliści, doświadczeni pedagodzy, głównie z Akademii Muzycznych oraz uczelni zagranicznych (USA, Turcja) z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym.
W raporcie przygotowanym dla MKiDN „Edukacja w dziedzinie jazzu i muzyki estradowej w Polsce” pod redakcją prof.A.Białkowskiego /2013/ Warsztaty Jazzowe w Puławach uznane zostały za wzorcowe pod względem merytorycznym i organizacyjnym.

Program dydaktyczny obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. W godzinach wieczornych odbywają się koncerty profesjonalnych zespołów a wieczorne „jam­session” to wspólne muzykowanie na estradzie kadry i uczestników. Wszyscy otrzymują bezpłatnie podręcznik z płytą CD dr.Janusza Szprota pt. „Materiały do
ćwiczeń improwizacji jazzowej”, zawierający podstawową nomenklaturę, zasady harmonii, oraz wykorzystanie skal w improwizacji jazzowej. Stanowi on podstawowy materiał do studiowania zasad improwizacji i harmonii i może służyć przez wiele lat. Do dyspozycji uczestników jest biblioteka muzyczna z ponad 10.000 woluminów nut i materiałów szkoleniowych.

Organizatorzy:
Fundacja Jazz Jamboree
Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”
Strona Warsztatów na Facebooku

O Warsztatach:


2016 Warsztaty Jazz Pulawy PLAKAT (3) JPEG

©Fundacja Jazz-Jamboree / design and code: szprot design / Uses flaticon graphics